۲۲۰تن نمک برای برف روبی خیابان های اراک استفاده شد

اخبار

ابوالفضل شالی بگ، گفت: طرح برف روبی و شن پاشی معابر و خیابان های این شهر با هدف ایجاد شرایط مطلوب برای عبور و مرور مردم از لحظه آغاز بارش برف در این شهر آغاز شد.
وی ادامه داد: ۳۰۰ نیروی انسانی به همراه ۱۵ ماشین برف روب از عصر روز جمعه تا ظهر امروز در خیابان ها و میادین اصلی و فرعی کلانشهر اراک فعالیت می کردند. سرپرست شهرداری کلانشهر اراک بیان کرد: علاوه بر نمک پاشی و شن پاشی در معبر کلانشهر اراک پنج دستگاه نمک پاش و برف روب نیز نیز در کمربندی های اراک فعالیت می کردند. شالی بگ اظهار داشت: ۲۰ نفر از شهرداری های مناطق و یکصد نفر از سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری کلانهشر اراک به همراه ۲۴ دستگاه ماشین برف روب دستی به بازگشایی معابر این کلانشهر اقدام کردند. وی افزود: در مجموع پنج دستگاه گردیدر، هفت دستگاه لودر، ۱۵ دستگاه کامیون، پنج دستگاه کامیون برف روب و پنج دستگاه کامیون نمک پاش در عملیات برف روبی شب گذشته در کلانشهر اراک به کار گرفته شد. سرپرست شهرداری کلانشهر اراک بیان کرد: با توجه به اینکه تجهیزات این دستگاه خدماتی به مراتب کمتر از محله ها وخیابان های شهر اراک است در عملیات خدمات رسانی و برف روبی وقفه ایجاد می شد اما کارکنان شهرداری اراک تمام تلاش خود را برای برف روبی به هنگام برای جلوگیری از بروز حوادث به کار گرفتند.شالی بگ اظهار داشت: برف روبی از مناطق پرتردد و شلوغ آغاز شد واقشار مختلف مردم نیز در این عملیات کمک شایانی به نیروهای شهرداری کردند. وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد نیز در یک پویش خودجوش و مردمی با کمترین تجهیزات به تکاندن برف درختان برای جلوگیری از شکستن شاخه ها پرداختند.شالی بگ در خصوص رنگ آمیزی بلوارها و خیابان های کلانشهر اراک در آستانه نوروز نیز گفت: رنگ مورد نیاز این عملیات خریداری شده و تعدادی نیرو نیز از سازمان زندان های استان مرکزی جذب شده و بعد از مساعد شدن شرایط آب و هوایی، این عملیات آغاز می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
برگزاری جلسه شورای اداری شهرداری

یکی دیگر از سری جلسات شورای اداری شهرداری در سال ۹۸، به ریاست مهندس شفیعی شهردار اراک و با حضور معاونین، شهرداران مناطق، روسای سازمان های تابعه و مدیران ستادی، با محوریت بررسی برنامه ها و مهم ترین موضوعات مدیریت شهری برگزار گردید.مهندس شفیعی در این نشست از مدیران و …

اخبار
حضور شهردار کلانشهر اراک در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند

سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با محوریت بررسی تجارب شهرهای هوشمند آسیایی، با حضور مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک، رضایی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر و کارشناسان شهرداری اراک، در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد.

اخبار
بازدید شهردار اراک به همراه دادستان و مدیر کل دفتر فنی استانداری مرکزی از پروژه رنگ آمیزی پلکانی منازل شهرک ولیعصر(عج)

مهندس شفیعی شهردار اراک به همراه دکتر قاسمی دادستان و مهندس نوازنی مدیر کل دفتر فنی استانداری مرکزی از پروژه رنگ آمیزی پلکانی منازل کوی ولیعصر(عج) بازدید نمودند. شهردار اراک در این بازدید گفت: از آنجا که بخش بزرگی از منازل شهرک ولیعصر(عج) در مجاورت کمربندی جنوبی قرار گرفته که …